Wielka impreza plenerowa


Piknik nad Odrą odbywa się na nabrzeżu Odry w Szczecinie nieprzerwanie od 18 lat. Tylko w 2019 roku gościliśmy prawie 100 tysięcy osób. W tym roku 7 i 8 maja w piknikowych alejkach powstaną nowe strefy, które są odpowiedzią na Wasze zainteresowania!

Poznaj festiwalowe strefy

Zatoka Podróży

Zaplanuj podróż marzeń – poznaj atrakcje turystyczne z kraju i z zagranicy, dowiedz się jak zaplanować mikrowyprawę po Pomorzu Zachodnim, poznaj ofertę hoteli czy ośrodków wellness & spa! Zatoka Podróży zainteresuje zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, jak i osób planujących chwilę relaksu za miastem.

Park Czasu Wolnego

Od szkół językowych, przez kluby fitness, po zajęcia dla dzieci – zacznij nowe hobby, rozwijaj umysł i ciało! Poznaj możliwości spędzania czasu wolnego w Szczecinie i okolicy! Nabierz motywacji i rozpocznij nowy sport lub kurs wybranego rzemiosła. A może Twoja nowa pasja zabierze Cię nad morze lub w góry?

Jarmark Rozmaitości

Wyroby handmade, rzemiosło artystyczne, produkty naturalne, moda i uroda, zabawki dla dzieci – zrób wyjątkowe prezenty sobie i bliskim, uzupełnij domową spiżarnię i doskonale baw się buszując w jarmarkowych alejkach!

Aleja Produktów Tradycyjnych

W tym miejscu kupisz produkty regionalne znajdujące się na oficjalnej Liście Produktów Tradycyjnych, nie tylko z Pomorza Zachodniego, ale również od naszych sąsiadów z Pomorza, Wielkopolski czy województwa lubuskiego.

Strefa Browarów Rzemieślniczych

W majowy weekend orzeźwi Was zimne piwo z browarów rzemieślniczych, które będziecie mogli wypić w jednym ze specjalnie przygotowanych ogródków lub zakupić butelkowane do zabrania do domu.

Ocean Zabawy- dla najmłodszych

Co roku zapraszamy do nas wesołe miasteczka i organizacje przygotowujące atrakcje dla dzieci. Nad Odrą pojawiają się kolejki, karuzele, dmuchańce, trampoliny. Prowadzone są ciekawe warsztaty i zajęcia z animatorami. Zafunduj dzieciakom godziny świetnej zabawy!

Przystań Food Trucków

Mobilne restauracje zakotwiczą nad Odrą, aby serwować Wam specjały z różnych stron świata! Azjatycki street food, burgery, kuchnia włoska, teksańsko-meksykańska, słodkie pączki, węgierskie langosze – dania mięsne i wegetariańskie.

Wielkie Gotowanie- smaki regionów

Co w tym roku zabulgocze w wielkim garze? W ubiegłym roku region partnerski Małopolska zaprosił nas na góralską kwaśnicę, a dwa lata temu mogliśmy spróbować zupy rybnej z Brandenburgii. Po raz kolejny prawie 10 tysięcy darmowych porcji zupy powędruje do uczestników Pikniku!

Piknikowa scenai studio TV

Festiwal plenerowy nie mógłby obejść się bez udziału artystów! Na scenie pojawią się lokalni muzycy i tancerze. Usłyszycie zarówno covery znanych hitów, jak i autorskie utwory. Rock, blues, jazz, muzyka elektroniczna będą przez cały majowy weekend rozbrzmiewać w piknikowych alejkach!

Wydarzenia specjalne

Czasami z wieży zagra krakowski hejnał, innym razem przez nabrzeże Odry przemaszeruje orkiestra. Spotkania ze znanymi podróżnikami, bezpłatne wycieczki z przewodnikami, rejsy, zawody sportowe, licytacje czy Wielkie Wędzenie – każdego roku staramy się zaskakiwać Was dodatkowymi atrakcjami.

Wirtualna wycieczka po festiwalu

Piknik nad Odrą 360°
Bądź na bieżąco! Śledź nas w mediach społecznościowych, bierz udział w konkursach i zgarniaj wyjątkowe nagrody!