Zostań wystawcą!

Wszystko co powinieneś wiedzieć, aby wystawić stoisko


FAQ - najczęściej zadawane pytania

Dołącz do grona wystawców!


Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez plenerowych w tej części Polski.

Piknik nad Odrą w 2023 okazał się wielkim sukcesem, który przyciągnął ponad 60 tysięcy odwiedzających. Piknikowe alejki zapełniły namioty, kampery i drewniane chatki ponad 200 wystawców.

Wystawcy cenią sobie wyjątkowy plenerowy charakter wydarzenia. Piknik nad Odrą ma formę festiwalu dla całej rodziny. Dzięki wielu dodatkowym atrakcjom wydarzenie odwiedza bardzo zróżnicowana grupa odbiorców. Spotkamy tutaj osoby w każdym wieku, o różnych upodobaniach i zainteresowaniach. Odwiedzają nas także przyjezdni goście z zagranicy.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego dzieli się na strefy targowe, handlowe i gastronomiczne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na rok 2024.

Pakiet korzyści


  • wydarzenie w reprezentacyjnym miejscu w stolicy Pomorza Zachodniego
  • bezpośredni kontakt z szeroką i zróżnicowaną demograficznie grupą odbiorców
  • możliwość nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami branży turystycznej i sportowej
  • publiczna prezentacja oferty w studiu TV lub na telebimie
  • kolportaż materiałów reklamowych na terenie całej imprezy
  • zaangażowanie odwiedzających aktualne akcje i promocje Twojej firmy
  • możliwość przedstawienia swojej oferty gościom z zagranicy - Piknik nad Odrą odwiedza wielu przyjezdnych z Niemiec i Skandynawii
  • wysoka bezpośrednia sprzedaż - nasi wystawcy zyskują wielu nowych klientów i z powodzeniem sprzedają swoje produkty

Dołącz do grona wystawców!


Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez plenerowych w tej części Polski.

Piknik nad Odrą w 2023 okazał się wielkim sukcesem, który przyciągnął ponad 60 tysięcy odwiedzających. Piknikowe alejki zapełniły namioty, kampery i drewniane chatki ponad 200 wystawców. Wystawcy cenią sobie wyjątkowy plenerowy charakter wydarzenia. Piknik nad Odrą ma formę festiwalu dla całej rodziny. Dzięki wielu dodatkowym atrakcjom wydarzenie odwiedza bardzo zróżnicowana grupa odbiorców. Spotkamy tutaj osoby w każdym wieku, o różnych upodobaniach i zainteresowaniach. Odwiedzają nas także przyjezdni goście z zagranicy.Festiwal Podróży i Czasu Wolnego dzieli się na strefy targowe, handlowe i gastronomiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na rok 2024.

POBIERZ OFERTĘ DLA WYSTAWCÓW

Targi Turystyczne MARKET TOUR


To już 33 edycja jednych z najstarszych targów turystycznych w Polsce. Pośród wystawców tej strefy znajdziecie: krajowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, hotele, ośrodki wypoczynkowe, organizatorów turystyki, firmy związane z turystyką aktywną, producentów sprzętu turystycznego i firmy zajmujące się transportem lotniczym, autobusowym i promowym. Co roku w strefie podróży wystawiają się goście z zagranicy, zarówno nasi najbliżsi sąsiedzi, jak i wystawcy z Europy Zachodniej i z południa kontynentu.

MARKET TOUR to nie tylko materiały promocyjne i oferty, ale również warsztaty, konkursy i regionalne smaki, które zachwycają odwiedzających.

Jarmark RozmaitościStrefa handlowo-gastronomiczna


Na jarmark zapraszamy twórców biżuterii, rękodzieła, mody czy gier i zabawek dla dzieci. Uczestnicy festiwalu uwielbiają kupować wyjątkowe pamiątki i prezenty dla bliskich. To wyjątkowa okazja do promocji produktów wśród mieszkańców Szczecina i okolicznych miejscowości, którzy licznie przychodzą, aby zrobić zakupy w piknikowych alejkach. Jarmark to zarówno strefa handlowa, jak i gastronomiczna. Niektórzy goście spędzają na festiwalu cały dzień. Co roku w tej strefie gościmy gastronomie z różnych części naszego województwa. Staramy się zaspokoić pragnienia uczestników poszukujących zarówno słodkich, jak i słonych przekąsek.

Strefa Browarów Rzemieślniczych


Po raz kolejny na nabrzeżu Odry w Szczecinie będziemy mogli spróbować piwa rzemieślniczego. Browarnicy skutecznie zaspakajają pragnienie tysięcy gości festiwalu. Na Pikniku nad Odrą spotkamy nie tylko amatorów piwa kraftowego, ale także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wysokiej jakości wyrobami browarniczymi. Udział w naszym wydarzeniu to nie tylko doskonała okazja do sprzedaży produktów, ale również miejsce, gdzie można pozyskać nowych klientów.

Podczas festiwalu browary mogą stworzyć swoje małe multitapy pod chmurką – parasole, ławki ze stołami, leżaki i pufy cieszą się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających.

Ocean Zabawy - Strefa dla dzieci


Plac Praw Kobiet ponownie zamieni się w ogromną kolorową strefę dla dzieci. Jeśli w Twojej ofercie znajdują się dmuchane zamki, trampoliny czy inne pomysłowe formy rozrywki lub zajmujesz się sprzedażą zabawek, to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Na placu znajdzie się również miejsce do odpoczynku opiekunów, którzy będę czekać na bawiące się pociechy. Dlatego, zachęcamy do wystawienia się właśnie w tej strefie wszystkich, którzy serwują napoje bądź słone i słodkie przekąski. Ocean Zabawy to również przestrzeń dla szkół językowych, klubów sportowych oraz innych podmiotów oferujących zajęcia pozalekcyjne.

Promuj się na telebimie


Stoisko targowe to za mało? Chcesz, aby Twoja marka została szczególnie zapamiętana przez odwiedzających? A może nie możesz zostać wystawcą, ale chcesz zaznaczyć swoją obecność na festiwalu i zostań zapamiętanym przez uczestników  Pikniku?

W tym roku w centralnej strefie wydarzenia stanie telebim, na którym zaprezentują się nasi wystawcy, lokalni przedsiębiorcy oraz regiony turystyczne z różnych części Polski. Pomiędzy reklamami goście wydarzenia będą oglądać wywiady i rozmowy prowadzone w specjalnie przygotowanym studio TV a także relacje LIVE.

Nie wiesz który formularz pobrać?


W razie wątpliwości w kwestii wyboru strefy skontaktuj się z nami!

FAQnajczęściej zadawane pytania


Festiwal odbywa się w drugi weekend maja – 11-12.05.2024 (sobota i niedziela).

Piknik nad Odrą 2024 odbywa się przy odrzańskim nabrzeżu w okolicy Wałów Chrobrego w Szczecinie (Polska)

Targi Turystyczne Market Tour czynne są w sobotę i w niedzielę w godzinach 11:00-18:00.
Część jarmarkowa, gastronomiczna i strefa browarów czynne są w sobotę w godzinach 11:00-23:00, w niedzielę 11:00-20:00.

Nie, impreza jest bezpłatna dla osób odwiedzających, dzięki czemu tak licznie pojawiają się oni na festiwalu.

Jako, że impreza ma charakter plenerowy, są to zazwyczaj stoiska zadaszone – namioty, domki drewniane, food trucki czy oryginalne instalacje wystawców. Istnieje również możliwość wykupienia powierzchni bez zabudowy. Decyzja jednak należy do wystawcy.

W festiwalu może wziąć udział praktycznie każda osoba posiadająca działalność gospodarczą, stowarzyszenia, fundacje, urzędy, organizacje. Część Targów Turystycznych powinna być związana z turystyką, czasem wolnym i ekologią. Część jarmarkowa to głównie sklepy z różnościami i gastronomia.

Jako organizatorzy nie narzucamy konkretnego wyglądu stoiska, należy jednak pamiętać, że im ciekawsza forma wystawienia tym wyższa sprzedaż i lepsza promocja.

Na Jarmarku Rozmaitości w 2024 roku można sprzedawać właściwie wszystko, co w takim miejscu klienci chcieliby kupić. W poprzednich latach było to przede wszystkim rękodzieło, moda, zabawki, ceramika, produkty regionalne, kosmetyki, biżuteria, świece, produkty dla zwierząt, a także artykuły spożywcze – kawa i herbata, miody i konfitury, sery i wędliny, przyprawy, pieczywo, nalewki i wina, słodycze, produkty naturalne i wegańskie.

Zgłoszenia na festiwal przyjmowane są cały czas. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 kwietnia 2024. Po tym terminie chęć wystawienia należy zgłosić organizatorowi, który każdy przypadek rozpatrzy indywidualnie.

Cena stoiska zależy od wielkości i zamówionego wyposażenia dodatkowego. Wszystkie ceny podane są na formularzach zgłoszeniowych. Sprzedawca ma prawo do udzielenia rabatu wystawcy w szczególnych przypadkach.

Wymiary stoisk ustalane są indywidualnie. Standardowe wymiary to 3m x 3m (namiot mały lub domek), 5m x 5m (namiot duży) oraz 2,5m x 2,5m (namiot ekspresowy). Przy zamówieniu samej powierzchni minimalna głębokość stoiska to 3m.

Wystawca nie musi posiadać własnego namiotu i jego wyposażenia – organizator dysponuje sprzętem do wypożyczenia. Cennik znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

Istnieje możliwość wynajęcia połowy stoiska (namiotu) pod warunkiem, że uda się zagospodarować drugą połowę. Wystawcy mogą również zgłosić wspólne uczestnictwo dwóch firm na jednym stoisku.

Lokalizację stoiska przydziela organizator według ustalonych stref na Wałach Chrobrego w Szczecinie (Polska). Nie ma możliwości samodzielnego wyboru lokalizacji.

Zależnie od rodzaju stoiska i wyboru wariantu organizator zapewnia dostęp do przyłącza elektrycznego do 2 kW. W przypadku stref handlowych i gastronomicznych zapotrzebowanie na energię elektryczną należy określić w formularzu zgłoszeniowym.

Tak, organizatorzy udostępniają kilka punktów poboru wody na terenie imprezy do dyspozycji wystawców.

Na teren Pikniku nad Odrą w Szczecinie można wjechać jedynie przed rozpoczęciem imprezy każdego dnia. Nie ma możliwości parkowania przy stoisku. Samochód należy odstawić na wskazany parking 11-12 maja przed godziną 10:30.

Poza zamkniętym terenem imprezy na Wałach Chrobrego zostaną wyznaczone parkingi dla wystawców. Ponadto organizator przewiduje wyznaczenie dodatkowego parkingu dla samochodów-chłodni w pobliżu stoisk, co ułatwi dotowarowanie w trakcie imprezy.

Aby wziąć udział w festiwalu należy wypełnić formularz kontaktowy i przesłać go na wskazany adres e-mail lub zgłosić chęć udziału wybranemu przedstawicielowi handlowemu.