Dołącz do grona wystawców!


Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez plenerowych w tej części Polski.

Tylko w 2019 roku podczas majowego weekendu festiwal odwiedziło prawie 100 tysięcy odwiedzających (to 1/4 populacji miasta!). Piknikowe alejki zapełniły namioty, kampery i drewniane chatki 200 wystawców.

Wystawcy cenią sobie wyjątkowy plenerowy charakter wydarzenia. Piknik nad Odrą ma formę festiwalu dla całej rodziny. Dzięki wielu dodatkowym atrakcjom wydarzenie odwiedza bardzo zróżnicowana grupa odbiorców. Spotkamy tutaj osoby w każdym wieku, o różnych upodobaniach i zainteresowaniach. Odwiedzają nas także przyjezdni goście z zagranicy.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego dzieli się na strefy targowe, handlowe i gastronomiczne. Zapraszamy do zapoznania się ze ofertą na rok 2022.

Nie możesz wziąć udziału w Pikniku nad Odrą?Promuj się na telebimie! →

Twój pakiet korzyści:

 • wydarzenie w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w stolicy Pomorza Zachodniego
 • bezpośredni kontakt z bardzo szeroką i zróżnicowaną demograficznie grupą odbiorców
 • możliwość nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami branży turystycznej i sportowej
 • publiczna prezentacja oferty na piknikowej scenie, w studiu TV lub na telebimie
 • kolportaż materiałów reklamowych na terenie całej imprezy
 • zaangażowanie odwiedzających aktualne akcje i promocje Twojej firmy
 • możliwość przedstawienia swojej oferty gościom z zagranicy - Piknik nad Odrą odwiedza wielu przyjezdnych z Niemiec i Skandynawii
 • wysoka bezpośrednia sprzedaż - nasi wystawcy zyskują wielu nowych klientów i z powodzeniem sprzedają swoje produkty
Pobierz ofertę edycji 2022

Nie wiesz który formularz pobrać?

Poniżej opis, który pomoże Ci w wyborze odpowiedniej strefy.
W razie wątpliwości skontaktuj się z nami!

Zatoka Podróży


Targi Turystyczne MARKET TOUR

To już 31 edycja jednych z najstarszych targów turystycznych w Polsce. Pośród wystawców tej strefy znajdziecie: krajowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, hotele, ośrodki wypoczynkowe, organizatorów turystyki, firmy związane z turystyką aktywną, producentów sprzętu turystycznego i firmy zajmujące się transportem lotniczym, autobusowym i promowym. Co roku w strefie podróży wystawiają się goście z zagranicy, zarówno nasi najbliżsi sąsiedzi z Niemiec, Czech, Ukrainy i Białorusi, jak i wystawcy z Europy Zachodniej i z południa kontynentu.

MARKET TOUR to nie tylko materiały promocyjne i oferty, ale również warsztaty, konkursy i regionalne smaki, które zachwycają odwiedzających.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Park Czasu Wolnego


Poza targami turystycznymi tworzymy wyjątkową przestrzeń przeznaczoną dla tych, którzy nie lubią się nudzić i szukają pomysłów na to jak spędzić wolny czas w mieście i jego okolicach. Goście Pikniku poznają tutaj ofertę regionalnych firm i instytucji, które uczą i bawią osoby w każdym wieku. Zapraszamy w szczególności te podmioty, których działalność związana jest ze sportem i zdrowym trybem życia, ekologią, ogrodnictwem, kulinariami, kulturą i sztuką, edukacją oraz w których ofercie znajdują się zajęcia dla dorosłych i dzieci.

Wiesz jak dobrze spędzić wolny czas? Pokaż się tłumom odwiedzającym Piknik nad Odrą!

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Jarmark Rozmaitości


Na jarmark zapraszamy twórców biżuterii, rękodzieła, mody czy gier i zabawek dla dzieci. Uczestnicy festiwalu uwielbiają kupować wyjątkowe pamiątki i prezenty dla bliskich. To wyjątkowa okazja do promocji produktów wśród mieszkańców Szczecina i okolicznych miejscowości, którzy licznie przychodzą, aby zrobić zakupy w piknikowych alejkach. Jarmark to zarówno strefa handlowa, jak i gastronomiczna. Niektórzy goście spędzają na festiwalu cały dzień. Co roku w tej strefie gościmy gastronomie z różnych części naszego województwa. Staramy się zaspokoić pragnienia uczestników poszukujących zarówno słodkich, jak i słonych przekąsek.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Strefa Browarów Rzemieślniczych


Po raz kolejny na nabrzeżu Odry w Szczecinie będziemy mogli spróbować piwa rzemieślniczego. Browarnicy skutecznie zaspakajają pragnienie tysięcy gości festiwalu. Na Pikniku nad Odrą spotkamy nie tylko amatorów piwa kraftowego, ale także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wysokiej jakości wyrobami browarniczymi. Udział w naszym wydarzeniu to nie tylko doskonała okazja do sprzedaży produktów, ale również miejsce, gdzie można pozyskać nowych klientów.

Podczas festiwalu browary mogą stworzyć swoje małe multitapy pod chmurką – parasole, ławki ze stołami, leżaki i pufy cieszą się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

FAQnajczęściej zadawane pytania


Festiwal odbywa się w drugi weekend maja – 7-8 maja 2022 (sobota i niedziela).

Piknik nad Odrą odbywa się przy odrzańskim nabrzeżu w okolicy Wałów Chrobrego.

Część targowa, promocyjna czynna jest w sobotę i w niedzielę w godzinach 11:00-18:00.
Część jarmarkowa, gastronomiczna i strefa browarów czynne są w sobotę w godzinach 11:00-23:00, w niedzielę 11:00-20:00.

Nie, impreza jest bezpłatna dla osób odwiedzających, dzięki czemu tak licznie pojawiają się oni na festiwalu.

Jako, że impreza ma charakter plenerowy, są to zazwyczaj stoiska zadaszone – namioty, domki drewniane, food trucki czy oryginalne instalacje wystawców. Istnieje również możliwość wykupienia powierzchni bez zabudowy. Decyzja jednak należy do wystawcy.

W festiwalu może wziąć udział praktycznie każda osoba posiadająca działalność gospodarczą, stowarzyszenia, fundacje, urzędy, organizacje. Część targowa powinna być związana z turystyką, czasem wolnym i ekologią. Część jarmarkowa to głównie sklepy z różnościami i gastronomia.

Jako organizatorzy nie narzucamy konkretnego wyglądu stoiska, należy jednak pamiętać, że im ciekawsza forma wystawienia tym wyższa sprzedaż i lepsza promocja.

Na Jarmarku Rozmaitości można sprzedawać właściwie wszystko co w takim miejscu klienci chcieliby kupić. W poprzednich latach było to przede wszystkim rękodzieło, moda, zabawki, ceramika, produkty regionalne, kosmetyki, biżuteria, świece, produkty dla zwierząt, a także artykuły spożywcze – kawa i herbata, miody i konfitury, sery i wędliny, przyprawy, pieczywo, nalewki i wina, słodycze, produkty naturalne i wegańskie.

Zgłoszenia na festiwal przyjmowane są cały czas.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2022. Po tym terminie chęć wystawienia należy zgłosić organizatorowi, który każdy przypadek rozpatrzy indywidualnie.

Cena stoiska zależy od wielkości i zamówionego wyposażenia dodatkowego. Wszystkie ceny podane są na formularzach zgłoszeniowych. Sprzedawca ma prawo do udzielenia rabatu wystawcy w szczególnych przypadkach.

Wymiary stoisk ustalane są indywidualnie. Standardowe wymiary to 3m x 3m (namiot mały lub domek), 5m x 5m (namiot duży) oraz 2,5m x 2,5m (namiot ekspresowy). Przy zamówieniu samej powierzchni minimalna głębokość stoiska to 3m.

Wystawca nie musi posiadać własnego namiotu i jego wyposażenia – organizator dysponuje sprzętem do wypożyczenia. Cennik znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

Istnieje możliwość wynajęcia połowy stoiska (namiotu) pod warunkiem, że uda się zagospodarować drugą połowę. Wystawcy mogą również zgłosić wspólne uczestnictwo dwóch firm na jednym stoisku.

Lokalizację stoiska przydziela organizator według ustalonych stref. Nie ma możliwości samodzielnego wyboru lokalizacji.

Zależnie od rodzaju stoiska i wyboru wariantu organizator zapewnia dostęp do przyłącza elektrycznego do 2 kW. W przypadku stref handlowych i gastronomicznych zapotrzebowanie na energię elektryczną należy określić w formularzu zgłoszeniowym.

Tak, organizatorzy udostępniają kilka punktów poboru wody na terenie imprezy do dyspozycji wystawców.

Na teren Pikniku nad Odrą można wjechać jedynie przed rozpoczęciem imprezy każdego dnia. Nie ma możliwości parkowania przy stoisku. Samochód należy odstawić na wskazany parking przed godziną 10:30.

Poza zamkniętym terenem imprezy zostaną wyznaczone parkingi dla wystawców. Ponadto organizator przewiduje wyznaczenie dodatkowego parkingu dla samochodów-chłodni w pobliżu stoisk, co ułatwi dotowarowanie w trakcie imprezy.

Aby wziąć udział w festiwalu należy wypełnić formularz kontaktowy i przesłać go na wskazany adres e-mail lub zgłosić chęć udziału wybranemu przedstawicielowi handlowemu.

< -- WERSJA MOBILNA -- >

Zostań wystawcą!


Tylko w 2019 roku podczas majowego weekendu festiwal odwiedziło prawie 100 tysięcy odwiedzających (to 1/4 populacji miasta!). Piknikowe alejki zapełniły namioty, campery i drewniane chatki 200 wystawców.

Wystawcy cenią sobie wyjątkowy plenerowy charakter wydarzenia. Piknik nad Odrą ma formę wiosennego festiwalu dla całej rodziny. Dzięki wielu dodatkowym atrakcjom wydarzenie odwiedza bardzo zróżnicowana grupa odbiorców. Spotkamy tutaj osoby w każdym wieku, o różnych upodobaniach i zainteresowaniach. Odwiedzają nas także goście z zagranicy.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego dzieli się na:

 • strefy targowe,
 • strefy handlowe,
 • strefy gastronomiczne.

Nie jesteś pewien, która strefa jest odpowiednia dla Twojej oferty?
Zapraszamy do kontaktu!

Pobierz ofertę edycji 2021

Dlaczego warto dołączyć do wystawców festiwalu?

 • nawiąż kontakty z przedstawicielami branży
 • zaprezentuj publicznie swoją ofertę na scenie pikniku lub na telebimie
 • dotrzyj do bardzo szerokiej i zróżnicowanej demograficznie grupy odbiorców
 • zaangażuj odwiedzających w swoje aktualne akcje i promocje
 • promuj ofertę kulinarną regionu w Alei Produktów Tradycyjnych

Nie możesz wziąć udziału w Pikniku nad Odrą?Promuj się na telebimie! →

Zatoka Podróży


30. Targi Turystyczne MARKET TOUR

To już 30 edycja targów turystycznych.

Pośród wystawców tej strefy znajdziecie: krajowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, hotele, ośrodki wypoczynkowe, organizatorów turystyki, firmy związane z turystyką aktywną, producentów sprzętu turystycznego i firmy zajmujące się transportem lotniczym, autobusowym i promowym.

Co roku w strefie podróży wystawiają się także goście z zagranicy.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

NOWOŚĆ!

Ekologiczna Wyspa


Energia odnawialna, zero waste czy moda z recyklingu – na Ekologicznej Wyspie znajdziemy to, co dobre dla środowiska i dla nas samych.

Do strefy zapraszamy wszystkich wystawców, w których ofercie znajdują się ekologiczne rozwiązania, wyroby naturalne czy produkty stworzone z surowców pochodzących z recyklingu. Nie wyobrażamy sobie tej strefy również bez warsztatów tematycznych dla dzieci i dla dorosłych!

Formularz zgłoszeniowy - strefa targowaFormularz zgłoszeniowy - handel

NOWOŚĆ!

Park Czasu Wolnego


W tym roku po raz pierwszy tworzymy specjalną strefę przeznaczoną dla tych, którzy nie lubią się nudzić i szukają pomysłów na to jak spędzić wolny czas w mieście i jego okolicach.

Goście Pikniku poznają tutaj ofertę lokalnych firm i instytucji, które uczą i bawią osoby w każdym wieku.

Zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, których działalność związana jest ze sportem i zdrowym trybem życia, ogrodnictwem, kulinariami, kulturą i sztuką, edukacją oraz w których ofercie znajdują się zajęcia dla dorosłych i dzieci.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Jarmark Rozmaitości


Na jarmark zapraszamy twórców biżuterii, rękodzieła, mody czy gier i zabawek dla dzieci. To wyjątkowa okazja do promocji produktów wśród mieszkańców Szczecina i okolicznych miejscowości, którzy licznie przychodzą robić zakupy w piknikowych alejkach.

Jarmark to strefa zarówno handlowa, jak i gastronomiczna. Niektórzy goście spędzają na festiwalu cały dzień. Co roku w tej strefie gościmy gastronomie z różnych części naszego województwa. Staramy się zaspokoić pragnienia uczestników poszukujących zarówno słodkich, jak i słonych przekąsek.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Strefa Browarów Rzemieślniczych


Po raz kolejny na nabrzeżu Odry w Szczecinie będziemy mogli spróbować piwa rzemieślniczego. Browarnicy skutecznie zaspakajają pragnienie tysięcy gości festiwalu.

Udział w naszym wydarzeniu to nie tylko doskonała okazja do sprzedaży produktów, ale również miejsce, gdzie można pozyskać nowych klientów. Podczas poprzedniej edycji gościliśmy browary z pięciu województw.

Pobierz formularz zgłoszeniowy