Festiwal Podróży i Czasu WolnegoPiknik nad Odrą

10-11 maja 2025na Wałach Chrobrego w Szczecinie

Więcej o festiwalu

Największe plenerowe targi turystyczne


Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez miejskich w Szczecinie! Przez lata wydarzenie ewoluowało z Targów Turystycznych Market Tour w Festiwal Podróży i Czasu Wolnego. Wydarzenie odbywa się co roku w drugi weekend maja, w najbardziej reprezentacyjnej przestrzeni w mieście – na nabrzeżu Odry w okolicy Wałów Chrobrego. Jest to wyjątkowa okazja do poznania lokalnych smaków, kultury i atrakcji turystycznych danych regionów w Polsce, jak i za granicą!

Chcę wiedzieć więcej!

Największe plenerowe targi turystyczne


Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez miejskich w Szczecinie! Przez lata wydarzenie ewoluowało z Targów Turystycznych Market Tour w Festiwal Podróży i Czasu Wolnego. Wydarzenie odbywa się w najbardziej reprezentacyjnej przestrzeni w mieście – na nabrzeżu Odry w okolicy Wałów Chrobrego.

Chcę wiedzieć więcej!

Piknik nad Odrą w liczbach

70 000

ODWIEDZAJĄCYCH W 2024

250

WYSTAWCÓW

33

EDYCJA

21

GODZINY IMPREZY PLENEROWEJ

Targi Turystyczne

Targi Turystyczne Market Tour stanowią doskonałą okazję do zaplanowania wymarzonej podróży. Podczas tych wydarzeń możesz odkryć atrakcje turystyczne z różnych zakątków kraju i świata, dowiedzieć się, jak zaplanować mikrowyprawy po Pomorzu Zachodnim oraz poznać oferty hoteli i ośrodków wellness & spa.

Festiwal plenerowy

Piknik nad Odrą to stały punkt w kalendarzu mieszkańców Szczecina i okolic. Od lat przyciąga coraz więcej odwiedzających, oferując weekend pełen atrakcji dla całej rodziny. Na festiwalu można zaplanować wakacje, rozpocząć nowe hobby, a także cieszyć się lokalnymi występami małych artystów, street foodem z różnych stron świata, piwami rzemieślniczymi i wesołym miasteczkiem.

Wyjątkowe produkty

W strefach handlowych znajdziesz wyroby handmade, rzemiosło artystyczne, produkty naturalne, modę, kosmetyki i zabawki dla dzieci. To doskonała okazja, by zrobić wyjątkowe prezenty dla siebie i bliskich, a także uzupełnić domową spiżarnię. Baw się świetnie, buszując w jarmarkowych alejkach i promując produkty wśród mieszkańców Szczecina i okolic.

Festiwal plenerowy

Piknik nad Odrą na stałe wpisał się w kalendarze mieszkańców Szczecina i okolicznych miejscowości. Wydarzenie organizowane jest już od lat i co roku rośnie liczba odwiedzających.

Weekend pełen atrakcji

Festiwal to nie tylko szansa na zaplanowanie wakacji i rozpoczęcie nowego hobby, ale również rozrywka dla całej rodziny - koncerty, street food z różnych stron świata, piwa rzemieślnicze i wesołe miasteczko to tylko niektóre z atrakcji.

Wyjątkowe produkty

Produkty tradycyjne i ekologiczne, rzemiosło artystyczne, moda i kosmetyki - w strefach handlowych można zaopatrzyć się w wyjątkowe prezenty i uzupełnić swoją domową spiżarnię.

Zobacz relację z Pikniku nad Odrą 2024


Strefa Discover Pomerania na Pikniku nad Odrą 2024

Podczas tegorocznego Pikniku nad Odrą po raz pierwszy powstała strefa „Discover Pomerania”. Znajdziesz ją przy ul. Zygmunta Starego na odcinku Wały Chrobrego, a Jarowita (koło Muzeum Narodowego), gdzie 16 namiotów gości 24 wystawców polsko-niemieckich. To idealne miejsce i jedyna okazja do rozmów o Euroregionie Pomerania z wystawcami, a także do odkrywania nowych miejsc na pograniczu polsko-niemieckim, za pomocą najnowocześniejszej technologii VR. Przy stoisku multimedialnym na strefie “Discover Pomerania” czeka na odwiedzających również wirtualny quiz turystyczny.

discover pomerania strefa interreg piknik nad odra 2024 szczecin

Aktualności Pikniku nad Odrą

Organizator

Współorganizator

Kraj Partnerski

Region Partnerski

Patronaty honorowe

Patronaty medialne

Partnerzy

Partner technologiczny

Wystawcy