W 30 dni dookoła Pomorza Zachodniego - wirtualne podróże

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy podróżować nie wychodząc z domu. Przez ostatnie dni na naszym profilu na Facebooku zabieraliśmy Was w wirtualną podróż po Pomorzu Zachodnim. Odwiedziliśmy plaże, jeziora, lasy i miejskie dżungle. Czas na podsumowanie pierwszego tygodnia naszej wyprawy! Jeśli przegapiliście któryś wirtualny spacer, teraz macie okazje nadrobić zaległości!

Dzień 1 – Wolin

Naszą 30-dniową wirtualną podróż po Pomorzu Zachodnim rozpoczęliśmy w Wolinie. Miasto znane jest przede wszystkim z odbywającego się tutaj rokrocznie Festiwalu Słowian i Wikingów. W pierwszy weekend sierpnia w Centrum Słowian i Wikingów spotkać możemy miłośników historii z całej Europy. Wyspa Wolińska Kępa wypełnia się wojownikami i rzemieślnikami. Podczas wirtualnego spaceru po Wolinie wzięliśmy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zobaczyliśmy także jak wygląda otwarty most obrotowy, zwiedziliśmy pole golfowe Amber Baltic Golf Club. Odwiedziliśmy Wzgórze Wisielców, gdzie odbywały się kaźnie piratów i przestępców. Na koniec wybraliśmy się nad morze i zobaczyliśmy piękną nadmorską panoramę.

Wirtualny spacer po Wolinie

Dzień 2 - Cedynia

Cedynia zapisała nam się w pamięci z lekcji historii. To właśnie tutaj Mieszko I i jego brat Czcibor rozgromili wojska margrabiego Hodona! Podczas naszej wirtualnej wycieczki odwiedziliśmy punkt widokowy na Górze Czcibora, skąd podziwialiśmy panoramę okolicy. Kto wie, może właśnie stąd bracia Piastowie dowodzili bitwą? Znaleziono tutaj pozostałości palenisk z X wieku! Następnie przespacerowaliśmy się na sam koniec Polski, czyli do najdalej wysuniętego na zachód punktu naszego kraju. Zobaczyliśmy także urokliwe wiejskie kościoły i cedyński klasztor.

Wirtualny spacer po Cedynii

Dzień 3 - Gryfice

Gryfice to miasto leżące nad rzeką Regą – w dawnych czasach zwane było nawet „Nowym Miastem nad rzeką Regą” lub „Gryfią Górą – miastem nad Regą”. Rega jest jednym z najbardziej popularnych szlaków kajakowych w regionie. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy także lokalne szlaki rowerowe – zwłaszcza Zielony szlak sieci „Gryfland”. Podczas wirtualnej wycieczki odwiedziliśmy przede wszystkim tereny zielone – park miejski i Park Japoński – Japon Gryfice. Zajrzeliśmy także na Pływalnię w Gryficach i przespacerowaliśmy  się po Placu Zwycięstwa.

Wirtualny spacer po Gryficach

Dzień 4 - Międzyzdroje

W Międzyzdrojach wirtualny spacer zaczęliśmy od plaży i molo. Molo w Międzyzdrojach ma 395 m długości i jest jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Europie. Jest przystanią dla statków turystycznych, które odpływają stąd do Świnoujścia i do Niemiec. W pasażu znajdującym się przy wejściu znajdziemy sklepy, restauracje i kawiarnie. Następnie odwiedziliśmy Woliński Park Narodowy. Zobaczyliśmy najpiękniejsze klify polskiego wybrzeża, Zagrodę Pokazową Żubrów i punkt widokowy na Kawczej Górze. Zajrzeliśmy także na słynną Aleję Gwiazd i sprawdziliśmy ofertę lokalnych hoteli. Na koniec wybraliśmy się nad Jezioro Turkusowe.

Wirtualny spacer po Międzyzdrojach

Dzień 5 – Drawsko Pomorskie

To doskonała baza wypadkowa dla miłośników przyrody – leży pomiędzy Drawskim Parkiem Krajobrazowym a Ińskim Parkiem Krajobrazowym. Podczas tej wycieczki zobaczyliśmy to urokliwe miasteczko z lotu ptaka i zajrzeliśmy na plażę nad jeziorem Okra. Czy wiedzieliście, że na południe od Drawska Pomorskiego znajduje się Poligon Drawski, jeden z największych poligonów w Polsce i Europie?

Wirtualny spacer po Drawsku Pomorskim

Dzień 6 - Przelewice

Szóstego dnia odbyliśmy wirtualny spacer po Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. W arboretum znajduje się bogata kolekcja drzew i krzewów ze strefy klimatu umiarkowanego. Zbiór drzew z całego świata co roku przyciąga tysiące turystów.  W XIX-wiecznym pałacu mieszczą się pokoje gościnne, laboratoria, sale konferencyjne i szkoleniowe. Odwiedziliśmy otoczone przez buki, wiązy i jawory mauzoleum oraz zajrzeliśmy nad staw, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie ukrywają się tam mieszkające ogrodzie pawie.

Wirtualny spacer po Przelewicach

Dzień 7 - Koszalin

Pierwszy tydzień pełen wrażeń zakończyliśmy w Koszalinie. Wirtualny spacer zaczęliśmy od odwiedzin w Filharmonii Koszalińskiej, gdzie wysłuchaliśmy koncertu orkiestry. Następnie zajrzeliśmy do muzeum oraz do obserwatorium astronomicznego. W wakeparku w Wodnej Dolinie obejrzeliśmy relację z zaowodów HONOR Wake Cup. To była dopiero rozgrzewka przez wizytą w Hali Widowiskowo-Sportowej i Motoparku! Później wybraliśmy się do parku i w amfiteatrze zobaczyliśmy relację filmową z jednej z odbywających się tam imprez plenerowych. Na koniec wdrapaliśmy się na szczyt Góry Chełskiej.

Wirtualny spacer po Koszalinie