Wirtualne zwiedzanie Pomorza Zachodniego

Właśnie zakończyliśmy trzeci tydzień podróży. Dzięki portalowi PomorzeZachodnie360 możemy zaplanować dla Was codziennie wirtualne zwiedzanie. Przed nami jeszcze dziewięć dni pełnych wrażeń. Tymczasem wróćmy jeszcze raz do najpiękniejszych zakątków regionu, które pokazaliśmy Wam w minionym tygodniu.

Dzień 15 – Świnoujście

W Świnoujściu czekało na nas pełno atrakcji. Do miasta wlecieliśmy od strony morza, gdzie przywitał nas symbol Świnoujścia – Stawa Młyny. Będąc w porcie zobaczyliśmy także marinę żeglarską i zajrzeliśmy do latarni morskiej, gdzie przewodnik opowiedział nam jej historię. Zwiedziliśmy również zabudowania militarne dawnej Twierdzy Świnoujście – Fort Gerharda, Fort Anioła i Fort Zachodni. Następnie przespacerowaliśmy się promenadą w Dzielnicy Nadmorskiej – to tutaj znajdują się liczne sanatoria i hotele z zapleczem wellness i SPA. Odwiedziliśmy Park Zdrojowy, a w nim Amfiteatr im. Marka Grechuty. W Muzeum Rybołówstwa Morskiego poznaliśmy sekrety życia rybaka i nuciliśmy „Morskie Opowieści”. Następnie zajrzeliśmy do rowerzystów z Polski i Niemiec korzystających z uroków transgranicznej promenady. Na koniec wskoczyliśmy na prom Unity Line i wybraliśmy się w rejs do Szwecji, gdzie zwiedziliśmy miasteczko Ystad.

Wirtualny spacer po Świnoujściu

Dzień 16 – Stepnica

Pozostaliśmy nad Zalewem Szczecińskim, aby kolejnego dnia odwiedzić Stepnicę. Wycieczka po tej niezwykle zielonej gminie spodobała się na pewno miłośnikom żeglarstwa. Odwiedziliśmy aż cztery przystanie jachtowe – Marinę na Kanale Młyńskim, Przystań im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, Przystań w Kopicach oraz w Gąsierzynie. Następnie przenieśliśmy się na plażę, gdzie przespacerowaliśmy się po molo. Podczas tego wirtualnego spaceru zobaczyliśmy także jak żyje się w Stepnicy – zajrzeliśmy na nowe osiedle, odwiedziliśmy halę sportową i orlik, przespacerowaliśmy się ulicą Kościuszki i zwiedziliśmy ciekawy architektonicznie Kościół św. Jacka. Opuszczając Stepnicę udaliśmy się do Parku Natury Zalewu Szczecińskiego, gdzie żyją dzikie konie i krowy rasy scottish highland. W Czarnocinie wypożyczyliśmy SUP i wiosłując odpłynęliśmy do następnej pięknej destynacji turystycznej.

Wirtualny spacer po Stepnicy

Dzień 17 - Czaplinek

Czaplinek to urokliwe miasteczko położone w sercu zachodniopomorskiej krainy jezior. Podczas tego wirtualnego spaceru zobaczyliśmy Czaplinek i jego okolice z lotu ptaka, odwiedziliśmy lokalną izbę muzealną, kościół Świętej Trójcy i Sławogród. Wzięliśmy udział w spływie Drawą – jedną z ulubionych rzek Jana Pawła II i wielu innych miłośników kajaków. W Siemczynie poznaliśmy ofertę noclegową Pałacu Siemczyno i przespacerowaliśmy się aleją grabową. Mogliśmy także podziwiać malowniczo położone między jeziorem Żerdno a Drawsko miasteczko Stare Drawno i Zamek Drahim.

Wirtualny spacer po Czaplinku

Dzień 18 - Goleniów

Goleniów zaprasza na wirtualne zwiedzanie, zarówno w dzień jak i nocą! Niektóre z miejsc na mapie miasta możecie podziwiać także w trybie nocnym. Podczas tego wirtualnego spaceru mogliśmy wybrać zwiedzanie podążając przygotowanym szlakiem turystycznym – Szlakiem Ceglanym lub Miejskim Szlakiem Turystycznym. Na obu trasach czekała na nas zabytkowa zabudowa – mury miasta, kościoły, bramy miejskie, budynek szkoły czy poczta. Każdy punkt na szlaku uzupełniony jest o „tablicę informacyjną” z opisem obiektu. Mieliśmy także okazję zobaczyć relacje z miejskich wydarzeń, takich jak Goleniowska Mila Niepodległości czy Święto Flagi oraz wziąć udział w koncercie finałowym festiwalu „BRAMAT” oraz widowisku „The Wall”. Goleniów to nie tylko zabytkowa zabudowa i wyjątkowe wydarzenia – to także emocje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zajrzeliśmy na plażę w Lubczynie, gdzie obejrzeliśmy relację z plażowej zabawy i zakończenia sezonu żeglarskiego. Wsiedliśmy w kajak i popłynęliśmy meandrami Iny. Na koniec przetestowaliśmy lokalne szlaki rowerowe.

Wirtualny spacer po Goleniowie

Dzień 19 – Połczyn-Zdrój

Kolejnego dnia odwiedziliśmy uzdrowisko Połczyn-Zdrój. Działalność uzdrowiska wiąże się z występowaniem na tym terenie naturalnych substancji leczniczych. Ponadto miasteczko znajduje się w pięknej okolicy – położone jest w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Wirtualny spacer zaczęliśmy od parku zdrojowego. Znajduje się tutaj większość obiektów uzdrowiskowych oraz pijalnia wody Joasia. Rozległy park dzieli się na część francuską i angielską. Rośnie w nim ponad 60 gatunków drzew i krzewów. Następnie przeszliśmy deptakiem na rynek, z którego wąską alejką dotarliśmy do XIX-wiecznego Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Niedaleko rynku mieści się Centrum Kultury i Kino Goplana. Ta wycieczka zachwyciła nas pięknymi przepełnionymi zielenią panoramami z lotu ptaka.

Wirtualny spacer po Połczynie-Zdroju

Dzień 20 – Barlinek

Dwudziestego dnia naszej wirtualnej podróży zajechaliśmy do Barlinka – Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Barlinek to także rodzinna miejscowość szachowego geniusza – Emanuela Laskera (podczas zwiedzania możemy zajrzeć do parku jego imienia).  Miasteczko jest niesamowicie położone – nad Jeziorem Barlineckim, na terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. W Barlinku zobaczyliśmy największe na świecie kijki i relację z Mistrzostw Świata Nordic Walking. Zwiedziliśmy Muzeum Regionalne i zajrzeliśmy do kościoła o pięknym gwieździstym sklepieniu. Przespacerowaliśmy się po rynku i odpoczęliśmy w Bukowej Przystani.

Wirtualny spacer po Barlinku

Dzień 21 - Mielno

Drugi tydzień wirtualnych podróży zakończyliśmy spacerem brzegiem Morza Bałtyckiego. Odwiedziliśmy pomnik Morsa, będący symbolem amatorów kąpieli w zimnej wodzie. To właśnie w Mielnie w sezonie zimowym odbywają się Międzynarodowe Zloty Morsów. Zobaczyliśmy przystań rybacką w Unieściu oraz przystań i molo na plaży w Chłopach. Przespacerowaliśmy się promenadą w Sarbinowie i wdrapaliśmy na szczyt Latarni Morskiej w Gąskach. Tam przewodnik opowiedział nam kilka ciekawych faktów o tym obiekcie.

Wirtualny spacer po Mielnie

Jesteście ciekawi gdzie wybierzemy się w kolejnym tygodniu? Śledźcie nasze wydarzenie na Facebooku!