Wirtualne podróże po Pomorzu Zachodnim

Za nami ostatnie 9 dni wirtualnych wycieczek po Pomorzu Zachodnim. Portal PomorzeZachodnie360 pozwolił nam na przeżycie 30 wspaniałych spacerów, podczas których odwiedziliśmy różne zakątki tego pięknego regionu – co najważniejsze nie wychodząc z domu! Co pokazaliśmy Wam w ostatnich dniach? Przypomnijmy sobie.

Dzień 22 – Ińsko

Kolejny tydzień wirtualnych wycieczek rozpoczęliśmy w Ińsku, gdzie mogliśmy zobaczyć piękne Pojezierze Ińskie dzięki panoramom sferycznym wykonanym z lotu ptaka. Zajrzeliśmy na wieżę widokową, przespacerowaliśmy się ścieżką edukacyjną, promenadą Jerzego Hoffmanna i zajrzeliśmy do Ińskiej Izby Pamięci.

Wirtualny spacer po Ińsku

Dzień 23 – Darłowo

Znad jeziora przenieśliśmy się na piękne polskie Wybrzeże – do Darłowa, stolicy rybołówstwa. Zajrzeliśmy na Stary Rynek, zobaczyliśmy piękny kościół Wniebowzięcia NMP i Zamek Książąt Pomorskich – siedzibę Eryka Pomorskiego. Wzięliśmy także udział w Dożynkach Rybackich! Odwiedziliśmy budynek,który kształtem przypomina chatkę Hagrida, gajowego z serii książek o Harrym Potterze – to oczywiście kościół św. Gertrudy. Nie mogło zabraknąć nadmorskich uroków, dlatego zabraliśmy Was na plażę i do mariny w Dąbkach. Następnie przenieśliśmy się do najbardziej atrakcyjnej turystycznie dzielnicy Darłowa – Darłówka, które znane jest z rozsuwanego mostu. Tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy latarnię morską i zobaczyliśmy luksusowy apartamentowiec Marina Royale Darłowo, spacerowaliśmy również Nabrzeżem Rybackim. Wirtualny spacer zakończyliśmy wygrzewając się w słońcu na plaży w Wiciach.

Wirtualny spacer po Darłowie

Dzień 24 – Lipiany

Kolejnego dnia wróciliśmy na pojezierze. Lipiany to miasteczko położone na Pojezierzu Myśliborskim, pomiędzy jeziorami Wądół i Kościelnym. Podczas wirtualnego spaceru po Lipianach zobaczyliśmy ozdobiony zielenią i drewnianymi rzeźbami Plac Wolności, ratusz i urokliwy kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Zajrzeliśmy na urokliwy półwysep Storczyków i pomost nad jeziorem Wądół. Nie zabrakło elementów historycznych – pokazaliśmy Wam Bramę Pyrzycką, Bramę Myśliborską i fragmenty murów obronnych miasta. Wróciliśmy do współczesności, aby odwiedzić położony nad stawem, w zielonej okolicy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy „Pałac Batowo”, a następnie zajrzeliśmy do pensjonatu Zielone Wzgórze Osetna Lipiany, gdzie zagraliśmy w paintball i pojeździliśmy konno.

Wirtualny spacer po Lipianach

Dzień 25 – Gmina Dziwnów

Wirtualne wycieczki mają tę zaletę, że możemy się bardzo szybko przemieszczać i to po terenie całego województwa. Wróciliśmy więc nad morze, aby pokazać Wam Dziwnów. To piękna nadmorska gmina, w której co roku odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Portu Rybackiego i Portu Jachtowego w Dziwnowie, obejrzeliśmy także filmowy reportaż o gminie. Następnie czekały nas atrakcje dla małych i dużych turystów – przejechaliśmy się minikolejką w Parku Miniatur i Kolejek. Poznaliśmy ofertę tutejszych wyjątkowych ośrodków wczasowych! Jantar – Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji, Ośrodek Wczasowy Familijni i Maximus SPA. Przy okazji zajrzeliśmy także do Łukęcina i Międzywodzia.

Wirtualny spacer po Gminie Dziwnów

Dzień 26 – Kołobrzeg

Weekend w Kołobrzegu? Czemu nie! Podczas wirtualnej wycieczki zobaczyliśmy najciekawsze zakątki miasta i poznaliśmy lokalną ofertę turystyczną. Wycieczka rozpoczęła się pięknymi obrazami nabrzeża z lotu ptaka i przechadzką po kołobrzeskim molo. Zajrzeliśmy do Mariny Solnej i poznaliśmy historię tutejszej latarni morskiej. W centrum miasta odwiedziliśmy katedrę i Skwer Miast Partnerskich. Uleczyliśmy ciało i duszę w Sanatorium „Lech” Kołobrzeg i Sanatorium San Medical SPA. Nie zabrakło miejsca dla aktywności – w Milenium Kołobrzeg byliśmy na lodowisku, hali sportowej, basenie i stadionie MKP Kotwica Kołobrzeg. Następnie przyszedł czas na odpoczynek w jacuzzi Hotelu Leda Spa****, a później w wypiliśmy pyszną kawę w Garden Barze Hotelu Aquarius SPA. Opuszczając Kołobrzeg zajechaliśmy do Pałacu w Rymaniu, gdzie zjedliśmy pyszny obiad w pałacowej restauracji.

Wirtualny spacer po Kołobrzegu

Dzień 27 – Borne Sulinowo

Borne Sulinowo to miasteczko, które przez długie lata nie istniało na mapie Polski. Ta ukryta w gęstym lesie dawna radziecka baza wojskowa, obecnie jest wyjątkową atrakcją dla miłośników przyrody i militariów. Podczas tego wirtualnego spaceru nie mogło zabraknąć parady pojazdów militarnych i wizyty na Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych. Odpoczęliśmy na plaży nad jeziorem Pile i w ogródku Pensjonatu Ani. Zobaczyliśmy tamę na rzece Pilawie, urokliwe Zalewy Nadarzyckie i Wrzosowiska Kłomińskie w pełnym rozkwicie. Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty w Starym Młynie Strzeszyn.

Wirtualny spacer po Bornem Sulinowie

Dzień 28 – Kalisz Pomorski

Czymże byłyby polskie przetwory bez ogórków kiszonych? Dlatego właśnie naszym kolejnym przystankiem był Kalisz Pomorski – stolica tego przysmaku. Odwiedziliśmy pomnik Beczusia – maskotki gminy. Ogórek Beczuś jest symbolem lokalnej tradycji związanej z kiszeniem ogórków w beczkach zatopionych w jeziorze, zwanym potocznie Jeziorem Ogórkowym. Jeziorne ogórki z Kalisza Pomorskiego wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych! Następnie zobaczyliśmy replikę kamienia szlifierskiego, ratusz, stadion miejski, Pałac Wedlów i kościół Matki Bożej Królowej Polski. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty na plaży i w stanicy wodnej nad Jeziorem Dużym. Na koniec wzbiliśmy się w powietrze, by zobaczyć rzekę Drawę (odcinek przepływający przez Prostynię) na pięknej panoramie z lotu ptaka!

Wirtualny spacer po Kaliszu Pomorskim

Dzień 29 – Karlino

Karlino – Gmina z Energią zaprosiła nas na kolejny wirtualny spacer! Miasteczko znajduje się niedaleko Białogardu, w widłach rzek Parsęty i Radwi.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Ziemi Karlińskiej i kościoła pw. Św. Michała Archanioła, zobaczyliśmy również intrygującą fontannę przy ulicy Konopnickiej. Wzięliśmy udział w XXVI Biegu Papieskim i w wielu towarzyszącym mu atrakcjach. Zobaczyliśmy również jak obchodzona jest Karlińska Noc Świętojańska. Tak jak się spodziewaliśmy – nie zabrakło fajerwerków, sportowych zmagań i odrobiny folkloru.

Wirtualny spacer po Karlinie

Dzień 30 - Szczecin

Ostatniego dnia podróży nie mogło zabraknąć… oczywiście Szczecina – największego miasta i stolicy Pomorza Zachodniego! Miasto nie bez powodu nazywane jest Szczecin Floating Garden (pływający ogród) – otacza je woda i jest pełne zieleni. Wbrew wszystkim mapom pogody, które widzieliście w telewizji, Szczecin nie leży nad morzem! Co nie znaczy, że nie czeka tu na Was mnóstwo atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku nad wodą!

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ulubionych terenów spacerowych szczecinian – Jasnych Błoni, Różanki i Jeziora Szmaragdowego. Zobaczyliśmy przepiękne Wały Chrobrego, gdzie wzięliśmy udział w Pikniku nad Odrą! Zajrzeliśmy także na pokład statków Odra Queen i Peene Queen. Będąc nad Odrą odwiedziliśmy North East Marinę, plażę na Wyspie Grodzkiej i Dźwigozaury – jeden z symboli miasta! Chwilę później przenieśliśmy się na Rynek Sienny, zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich i katedrę pw. św. Jakuba, a także trzy place: Plac Orła Białego, Plac Żołnierza Polskiego z Bramą Królewską oraz Plac Mickiewicza. Podziwialiśmy też wielokrotnie nagradzaną za swoje wyjątkowe kształty Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza. Nadszedł czas na rozrywkę, więc udaliśmy się na koncert Zucchero do Netto Areny. Będąc w pobliżu zobaczyliśmy Las Arkoński z lotu ptaka i zajrzeliśmy na kąpielisko Arkonka – ulubione miejsce letniego wypoczynku. Szczecin słynie również z jednego z największych cmentarzy w Europie – Cmentarza Centralnego, nazywanego „ogrodem zmarłych”, gdzie również się udaliśmy. Następnie poznaliśmy ofertę wyjątkowych szczecińskich hoteli – Grand Park Hotel, Radisson Blu Hotel, Silver Hotel & Gokart Center oraz Hotel i Restauracja Jachtowa. Na sam koniec zabraliśmy Was na relaks w ciszy i spokoju – zobaczyliśmy piękną ostoję ptaków wodnych – Międzyodrze oraz jedno z największych jezior w Polsce – Jezioro Dąbie!

Mamy nadzieję, że ostatni punkt naszej 30-dniowej wyprawy po Pomorzu Zachodnim zachwycił Was wszystkich!

Wirtualny spacer po Szczecinie

To był ostatni wpis z cyklu „W 30 dni dookoła Pomorza Zachodniego”. Jeżeli jesteście ciekawi naszych innych wirtualnych inicjatyw, zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku! Polecamy również odwiedzić profil Discover Pomerania, gdzie ruszył cykl wirtualnych wycieczek z przewodnikami LIVE!