Wyjątkowy wystawca

Gospodarze stoiska miasta Stargard, które podczas ubiegłorocznej edycji „Pikniku Nad Odrą” zostało wyróżnione ze względu na wyjątkowo kreatywną aranżację, zapraszają po raz kolejny do naprawdę niezwykłej strefy!

Co było tak wyjątkowego w prezentacji Stargardu? Uczestnicy minionej edycji z pewnością pamiętają wyróżniający się motocykl i tron, na których można było zrobić sobie zdjęcia w towarzystwie ucharakteryzowanych  animatorów.

Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą

Oldtown

Stoisko Stargardu, niedalekiego sąsiada Szczecina, było przygotowane i obsługiwane przez Stowarzyszenie OldTown – organizację, zajmującą się tworzeniem wydarzeń i gier. Ich ulubionym tematem jest świat po apokalipsie, a największą chlubą – OldTown Larp, czyli międzynarodowa impreza, zrzeszająca ponad tysiąc miłośników terenowych symulacji z całego świata!

Nietypowa scenografia, którą mogliśmy podziwiać na zeszłorocznym stoisku, dawała jedynie niewielki wgląd w dystopijny świat OldTown, do którego można dostać się tylko przez kilka dni w roku, na terenie Stargardu.

Najlepsze produkty w Stargardzie

Stargard jest miastem wyjątkowo otwartym na wszelkie nowe inicjatywy i mocno wspiera rozwijające się przedsiębiorstwa i projekty organizacji pozarządowych. Ciągły napływ inwestorów otwiera Stargardzianom nowe możliwości. Aby okazać swe wsparcie dla ich przedsiębiorczości, w minionym roku Miasto zorganizowało konkurs na Stargardzki Produkt Lokalny. Podczas Pikniku nad Odrą każdy będzie mógł skosztować nagrodzonych wyrobów rzemieślniczych: lodów z Kawiarenki Baks i piwa z Browaru Stargard!

Smak dzieciństwa

Kawiarenka Baks działa już od niemal 30 lat. Powracający, zadowoleni klienci są najlepszym gwarantem jakości serwowanych w niej smakołyków, a także najcenniejszą nagrodą dla właścicieli. Smak dzieciństwa, który właściciele kawiarenki starają się odtworzyć w swoich deserach, będzie można poznać  na naszym stoisku!

Złoty trunek

Zdecydowanie młodszą inicjatywą jest Browar Stargard. W 2018 roku jego założyciele postanowili przekuć pasję do piwa w biznes. W mieście, którego tradycje piwowarskie sięgają czasów średniowiecza, stworzyli pierwszy od czasów wojny browar rzemieślniczy. Energiczny duet browarników raczy Stargardzian różnorodnymi gatunkami piwa, do których degustacji serdecznie zapraszamy.

Strefa Stargard

Wiadomo, że dobre jedzenie i napoje smakują jeszcze lepiej, gdy spożywa się je w dobrej atmosferze – dlatego zapraszamy do Strefy Stargard: otwartej, gościnnej przestrzeni, w której będzie można też usiąść, napić się wody i odpocząć. Czekają na Was krzesełka i ławki, piękny, udekorowany bar i dobra muzyka. Animatorzy z OldTown chętnie będą pozować z Wami do zdjęć, a także odpowiedzą na wszelkie pytania.

W tym roku po raz pierwszy otworzą dla wszystkich chętnych bramy do swojego świata w dalekiej przyszłości w ramach planowanego festiwalu rodzinnego Weekend w OldTown –  o nim też usłyszycie w Strefie Stargard!

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Strefy Stargard i spróbowania Stargardzkich Produktów Roku!