BROWAR POD ZAMKIEM

Browar Pod Zamkiem to browar restauracyjny z doskonale skomponowaną kuchnią oraz niepowtarzalnym piwem. Lokal jest zlokalizowany w kamienicy w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich i usytuowany jest w historycznej części Szczecina – Starego Miasta przy ulicy Panieńskiej 12.

W piwnicach restauracji pozostawione zostały i wyeksponowane oryginalne ściany wykonane z różnych materiałów budowlanych wskazujące na różne okresy wznoszenia, począwszy od fundamentów kamiennych stosowanych w czasach średniowiecznych aż po czasy nam współczesne.

Piwo warzone jest na miejscu przez znakomitego, utytułowanego piwowara. Nasze piwa to Słoneczne, Niebuszewo i Warszewo oraz piwa specjalne. Są to piwa niepasteryzowane bez konserwantów oraz tradycyjnie warzone i leżakowane. Przy produkcji piwa używane są wyłącznie najwyższej jakości surowców, które gwarantują wysoką jakość produktu.

PSZENICZNE SŁONECZNE
Jasne, naturalnie mętne, orzeźwiające piwo, bogate w smaku z charakterystycznym wyczuwalnym zapachem goździków i bananów, z przewagą aromatów chlebowych, słodowych, pochodzących ze słodu pszenicznego.

MARCOWE NIEBUSZEWO
Ciemne, miedziano ciemnobrązowe, klarowne piwo z kremową pianą. Złożone w całość smaki: skórki od chleba, łagodnie karmelowe, tostowe i czekoladowe pozostają w delikatnej przewadze nad korzenno – kwiatową goryczką. Zdecydowanie zrównoważone aromaty słodowe na czele z czekoladowym I chlebowym współgrają z ziołowymi lekko korzennymi zapachami z aromatycznego chmielu. Piwo otrzymało brązowy medal w kategorii „Amber Lager”, autorstwa Jarosława Jurgi.

WARSZEWO
Jasne, klarowne, orzeźwiające, wysoko nasycone piwo o słomkowo, złotym kolorze. W smaku wyczuwalne delikatne słodowe, słodkie smaki zdecydowanie zdominowane przez goryczkę chmielową, pozostającą w przewadze na finiszu. Bogate w złożone aromaty słodowe, ustępujące silniejszym korzenno – ziołowym aromatem pochodzącym z najwyższej jakości odmian chmielu.

W menu goście znajdą potrawy przyrządzone z regionalnych składników. Wegetarianie oraz weganie znajdą również pozycje dla siebie.