BROWAR ODRZAŃSKI

Myśl o powstaniu Browaru Odrzańskiego zrodziła się w głowie miłośnika piwa mieszkającego nad Odrą – Krzysztofa Czechanowskiego, doświadczonego piwowara domowego, współorganizatora licznych imprez piwowarskich oraz sędziego piwowarskiego. Warzy od 2011 roku, a jego dorobek to 350 warek stworzonych w domowym zaciszu. Dzięki podążaniu za pasją, doświadczeniu i ciągłym rozwijaniu swoich piwowarskich umiejętności odniósł kilka sukcesów na konkursach piw domowych, co dało impuls do działania na szerszą skalę. Browar Odrzański jest browarem rzemieślniczym oferującym przede wszystkim wysokiej jakości piwa, z naturalnych składników, które zadowolą nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Firma zarejestrowana jest w Bytomiu Odrzańskim, a siedziba jej znajduje się w Nowej Soli. Jest to typowy region nadodrzański, posiadający duże walory turystyczno-krajobrazowe

Obecnie warzymy kontraktowo około 40 hl/miesięcznie. W przyszłości chcielibyśmy postawić browar w Nowej Soli o wybiciu 40hl oraz 4-6 tankami fermentacyjnymi o takiej samej wartości, co pozwoliło by zwiększyć produkcję do 240 hl/miesięcznie.

Rodzaje wytwarzanych produktów:

Obecnie w ofercie posiadamy 4 piwa:

  • Viadrus- Pils
  • Rusałka – American Wheat
  • Kapitan – West Coast IPA
  • Bosman – American IPA

Nasze portfolio ciągle rośnie i na pewno wzbogaci się w najbliższym czasie o kolejna piwa.

Dostępność produktów:

Piwa można kupić w specjalistycznych sklepach z alkoholem, pubach oraz na festiwalach regionalnych oraz branżowych. Planowane jest otwarcie punktu sprzedaży w Nowej Soli. Dostępni jesteśmy w całej Polsce.