OldTown - na końcu świata

„Wiesz, jak wyglądało lato w 2018? Na plażach nad Bałtykiem nie było gdzie rozłożyć ręcznika, a w górach zamiast watah mutantów chodziły gęsiego dzieciaki… Teraz mamy 2119 i niewielu w ogóle pamięta czym były wakacje.”

Doigraliśmy się. Trzecia Wojna Światowa zniszczyła Świat. Nie będzie już plażowania nad Bałtykiem, górskich wycieczek z rodziną. Ciotka Ewa nie będzie chwalić się przywiezioną z Turcji opalenizną.

Wakacje zostały odwołane… przynajmniej na kolejnych trzysta lat. Do czasu aż opadnie atomowa chmura, a zmutowane potwory postanowią przenieść się gdzie indziej.

Jedną z ostoi ludzkości stało się miasteczko Oldtown. Względnie czyste powietrze i brak promieniowania sprawiają, że przybywa tutaj coraz więcej podróżnych. Aby dotrzeć do jego bramy, znajdującej się na dawnym lotnisku niedaleko Stargardu, należy pokonać kilka mutantów i przejść przez radioaktywną chmurę.

Szable w dłoń, maski na twarz! Ruszamy w podróż do przyszłości!

Po drugiej stronie bramy

Uff… Dotarliśmy na miejsce! Udało nam się ominąć obozowisko bandytów i znaleźliśmy się na terenie opuszczonego lotniska w Kluczewie. Pola, beton i skwar słońca. Już niedaleko.

Docieramy do bramy, gdzie już czeka na nas uzbrojony strażnik.

„Nie poznaję Was… Z jakiej frakcji jesteście? Słyszycie co do Was mówię?! Wyglądacie mi na Alkochemików”. Zmęczeni po długiej podróży ledwo stoimy na nogach i plączą nam się języki. „Okej, dobrze Wam z oczu patrzy. Witamy na pokładzie”.

Ponoć prawie każdy należy do jakiejś frakcji. Spotkacie tutaj miłośników natury modlących się do duchów zwierząt, brutalnych wojowników, grupy militarne i gildie handlowe. Ludzie tworzą grupy – tak łatwiej przetrwać w tych niebezpiecznych czasach.

Każdy wciela się w jakąś postać, odgrywa rolę w lokalnym społeczeństwie. Są tu lekarze, służby porządkowe, handlowcy, budowlańcy. W Oldtown możesz stać się kimkolwiek zechcesz.

Drinki z parasolką i aktywny wypoczynek

Aby wejść na teren miasteczka musisz być dobrze ubrany – pasować do reszty postapokaliptycznego otoczenia. Ponadto przyda Ci się ochrona oczu, wytrzymałe buty, zegarek, nóż oraz sprzęt campingowy. Inne potrzebne w Nowym Świecie rzeczy kupisz za kapsle, walutę XXII wieku.

Na terenie miasteczka znajdują się bary w których spotkasz egzotyczne tancerki i typów spod ciemnej gwiazdy. Dzięki „Oldtown Gastro” będziesz mógł powspominać czasy, kiedy funkcjonowało oryginalne znaczenie terminu „sezon grillowy”. Odważniejsi mieszkańcy Oldtown formują karawany nad pobliskie jezioro i organizują wyprawy do ruin Stargardu w poszukiwaniu zapasów.

W okolicach miasteczka Oldtown odbywają się post-nuklearne zawody sportowe: rzut kapslem, przeciąganie samochodu czy rzut oponą. Najważniejszym sportem stał się „Jugger” – gra zespołowa przypominająca dawne rugby. Dwie drużyny, w pełnym rynsztunku bojowym, starają się za wszelką cenę zdobyć punkt – wrzucić czaszkę psa do opony-bramki przeciwnika.

Przede wszystkim przetrwanie

Miasteczko Oldtown ma już 15 lat. Ciągle się rozwija dzięki uporowi i odwadze jego mieszkańców. Przez ostatnie lata udało im się przeżyć trzęsienie ziemi, epidemię spowodowaną skażeniem wody i wyzwolić się z komunistycznych rządów Marszałka. Przetrwali również pamiętne lato 2114, kiedy wielu mieszkańców zginęło z rąk mutantów o czerwonych oczach.

Co roku na przybyszów czekają nowe wyzwania.

Czym jest LARP?

Największą atrakcją jest trwająca 100 godzin gra, przypominająca film, którego fabuła powstaje z Twoim udziałem. Kupując akredytację uzyskujesz pełnię możliwości: możesz korzystać ze scenografii, fabuły i rekwizytów, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie.

Podobała Wam się podróż do przyszłości? Chcielibyście przekonać się na własnej skórze jak wygląda życie po końcu świata? Możecie spełnić swoje marzenie dzięki Oldtown LARP.

LARP (ang. live action role-playing) to rodzaj improwizowanego teatru, gdzie każdy uczestnik jest jednocześnie aktorem, reżyserem, charakteryzatorem i scenarzystą. W grze bierze udział kilkaset osób.

Akcja dzieje się w miasteczku, które ma swoją historię i własną ekonomię. Uczestnik na kilka dni staje się bohaterem Oldtown, który może zmienić bieg historii.

Każdy uczestnik wciela się w wymyśloną i przygotowaną przez siebie postać. Jego wybory i działania mają wpływ na otaczający go świat – to jak potoczą się losy postaci, drużyny, a także całej wioski zależy od jego decyzji.

Oldtown Festival

Oldtown to największy postapokaliptyczny festiwal w Europie. Po larpie trwającym nieprzerwanie 100 godzin, pozostała część imprezy wypełniona jest koncertami, zawodami sportowymi i świetną zabawą.

Tegoroczny festiwal odbędzie się 8-13 lipca na opuszczonym lotnisku w Kluczewie.

Fabuła gry ciągnie się nieprzerwanie od 2005 roku i tworzy sagę. Nowi gracze wkraczają do funkcjonującego już społeczeństwa – tu każdy żyje swoim życiem, ma przyjaciół i wrogów. Miasteczko składa się z ruin budynków, opuszczonych hangarów lotniczych i zarośniętych pasów startowych. To otwarty świat w którym na graczy czekają skarby, surowce niezbędne do przetrwania i zadania do wykonania.

Chcesz poznać drogę do Oldtown i dowiedzieć się więcej o życiu w postapokaliptycznym świecie? Organizatorzy festiwalu odwiedzą Szczecin 11 i 12 maja podczas Pikniku nad Odrą!

Szykują dla Was wyjątkowe stoisko pełne atrakcji!