Piknik nad Odrą jest największym wydarzeniem turystycznym na Pomorzu Zachodnim. Dwudniowa impreza organizowana jest na Wałach Chrobrego – w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta.

Tradycyjnie, w drugi weekend maja, w jednym punkcie spotykają się wielbiciele aktywnego wypoczynku, podróży, dobrych smaków i zdrowego trybu życia. To niezwykłe wydarzenie z każdym rokiem gromadzi coraz więcej gości z różnych zakątków Polski i Europy. Ostatnią edycję Pikniku odwiedziło prawie 100 tysięcy uczestników i ponad 200 wystawców.

Atrakcje Pikniku nad Odrą

MARKET TOUR

Główną atrakcją Pikniku są największe na Pomorzu Zachodnim targi turystyczne MARKET TOUR, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku.

To wyjątkowe miejsce, gdzie przedstawiciele branży turystycznej z kraju i zagranicy mogą prezentować mieszkańcom Pomorza Zachodniego swoje produkty.

Pośród wystawców znajdziecie: hotele, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria a także firmy związane ze sportem i turystyką aktywną oraz transportem lotniczym, autobusowym czy promowym. Promują się u nas również całe regiony.

Piknikowe smakołyki

Pierwszego dnia Pikniku odbywa się Wielkie Gotowanie, czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w wielkim garze. Około 10 tysięcy porcji wędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, a degustacja rozpoczyna się tradycyjnie po godzinie 14:00.

Piknikowi towarzyszy Festiwal Smaków Food Trucków. Mobilne restauracje z całej Polski przyjeżdżają do Szczecina, aby serwować kuchnię z różnych stron świata. Do klasyków należą już burgery, pizza, kuchnia azjatycka i meksykańska. Co roku pojawiają się nowe food trucki i nowe smaki do odkrycia!

Dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi produktami i regionalnymi smakami organizowana jest strefa żywności i produktów ekologicznych. Odwiedzający mają także okazję spróbować wyrobów z różnych regionów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Strefa Browarów

Piknik to również miejsce dla wielbicieli dobrego piwa! Z pewnością ucieszy Was obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Tuz na przeciwko sceny prawdziwa gratka dla smakoszy tego złotego trunku. Piwo pszeniczne, IPA, lager, stout, APA – to wszystko i jeszcze więcej spróbować będzie można w Strefie Browarów.

Piknikowa estrada

Piknik to niezwykła muzyczna mieszanka stylów! W poprzednich latach odwiedziły nas zespoły folkowe, rockowe, wykonawcy muzyki pop czy dixiland. Mogliśmy usłyszeć morskie opowieści pod postacią szant oraz niezwykłe historie z lądu, zaśpiewane piosenką poetycką. Wieczorem za konsoletą stają szczecińscy reprezentacji sceny elektronicznej.

Na piknikową scenę zapraszamy lokalne zespoły muzyczne i taneczne.

Festyn rodzinny

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Powstają place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark.

Odwiedzający mogą wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych oryginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.