W dniach 11-12 maja 2019 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełnią dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy ludzi. Tu odbędzie się kolejny PIKNIK NAD ODRĄ.

Od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą PIKNIKU jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina – na Wałach Chrobrego. Blisko 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski i z zagranicy.

Wydarzenia podczas Pikniku nad Odrą

MARKET TOUR

MARKET TOUR to największe na Pomorzu Zachodnim targi turystyczne, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku. Jest to miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej.: biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu żeglarskiego, sportowo-turystycznego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego. Można też zapoznać się z ofertą transportu lotniczego, autobusowego i promowego.

Targi Turystyczne MARKET TOUR są najważniejszym wydarzeniem Pikniku nad Odrą. Dla wystawców to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz, co najważniejsze, do zaprezentowania swojej oferty licznym odbiorcom. Uczestnikami całego Pikniku są mieszkańcy regionu, innych województw oraz zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi.

Festiwal Foodtrucków, Organic i Wielkie Gotowanie

Podobnie jak w poprzedniej edycji również w tym roku food trucki z całej Polski przyjadą do Szczecina, by zaserwować uczestnikom Pikniku nad Odrą pyszne i prawdziwe jedzenie! Będą m. in. burgery ze 100% wołowiny, przepyszne wrapy i złociste frytki belgijskie!

Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem. Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Pierwszego dnia Pikniku odbędzie się Wielkie Gotowanie czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w Wielkim Garze. Około 10 tys. porcji powędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, degustacja rozpocznie się tradycyjnie po godzinie 14:00.

Strefa Browarów

Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Tuz na przeciwko sceny prawdziwa gratka dla smakoszy tego złotego trunku. Piwo pszeniczne, IPA, lager, stout, APA – to wszystko i jeszcze więcej spróbować będzie można w Strefie Browarów.

Piknikowa estrada

Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock. Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy. Podczas imprezy będziemy mieli okazję wysłuchać występu Marcina Januszkiewicza. Jego ostatni singiel „Stany”, nagrany wraz z Natalią Sikorą pojawił się na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Poza zespołami muzycznymi na scenie wystąpią grupy taneczne – laureaci wielu festiwali i przeglądów.

Festyn rodzinny

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe misteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych orginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka..