Zapraszamy na Piknik nad Odrą!

W tym roku w pierwszy weekend września, w jednym punkcie spotkają się wielbiciele aktywnego wypoczynku, podróży, dobrych smaków i zdrowego trybu życia.

To niezwykłe wydarzenie z każdym rokiem gromadzi coraz więcej gości z różnych zakątków Polski i Europy. Ostatnią edycję Pikniku odwiedziło prawie 100 tysięcy uczestników i ponad 200 wystawców.

MARKET TOUR

Główną atrakcją Pikniku są największe na Pomorzu Zachodnim targi turystyczne MARKET TOUR, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku.

To wyjątkowe miejsce, gdzie przedstawiciele branży turystycznej z kraju i zagranicy mogą prezentować mieszkańcom Pomorza Zachodniego swoje produkty. Pośród wystawców znajdziecie: miasta, gminy, kraje i regiony, hotele, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria a także firmy związane ze sportem i turystyką aktywną oraz transportem lotniczym, autobusowym czy promowym.

Aleja Produktów Tradycyjnych

Wybierz się w kulinarną podróż! Dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi produktami i regionalnymi smakami organizowana jest Aleja Produktów Tradycyjnych. Znajdziecie przy niej miody, wypieki, lokalne wina, mięsa i wiele innych wysokiej jakości produktów.

Wystawcy i uczestnicy o Pikniku nad Odrą

Wielkie Gotowanie

Pierwszego dnia Pikniku odbywa się Wielkie Gotowanie, czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w wielkim garze. Około 10 tysięcy porcji wędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, a degustacja rozpoczyna się tradycyjnie po godzinie 14:00. Podczas minionej edycji serwowaliśmy Państwu Zachodniopomorską zupę rybną.

Scena Pikniku

Piknik to niezwykła muzyczna mieszanka stylów! W poprzednich latach odwiedziły nas zespoły folkowe, rockowe, wykonawcy muzyki pop, jazz czy dixiland. Mogliśmy usłyszeć morskie opowieści pod postacią szant oraz niezwykłe historie z lądu, zaśpiewane piosenką poetycką. Wieczorem za konsoletą stają szczecińscy reprezentanci sceny elektronicznej. Na piknikową scenę zapraszamy lokalne zespoły gimnastyczne, muzyczne i taneczne. Co roku na scenie witają wystawcy MARKET TOUR z konkursami dla uczestników wydarzenia.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz standardowych punktów programu, takich jak Wielkie Gotowanie czy strefy tematyczne, staramy się co roku zaskakiwać Was nowymi atrakcjami.

W poprzednich latach Piknikowi towarzyszył Festiwal Smaków Food Trucków. Mobilne restauracje z całej Polski przyjechały do Szczecina, aby serwować kuchnię z różnych stron świata. Podczas minionej edycji odwiedziła nas orkiestra z Frankfurtu nad Odrą, która przemaszerowała przez piknikowe aleje. Na naszej scenie gościliśmy podróżników, którzy opowiadali o swoich wyprawach czy zdradzali przepis na tanie podróżowanie.

Strefa Browarów Rzemieślniczych

Piknik to również miejsce dla wielbicieli dobrego piwa! Z pewnością ucieszy Was obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów Rzemieślniczych. W zeszłym roku odwiedzili nas browarnicy zarówno z naszego województwa, jak i nasi sąsiedzi.

Festyn rodzinny

Piknik nad Odrą ma charakter rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Powstają place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Wystawcy MARKET TOUR także zapewniają atrakcje dla najmłodszych.