butelka 

 MINIFESTIWAL PIWA

Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Tuz na przeciwko sceny prawdziwa gratka dla smakoszy tego złotego trunku.

Piwo pszeniczne, IPA, lager, stout, APA – to wszystko i jeszcze więcej spróbować będzie można w Strefie Browarów. Doświadczeni piwowarzy z całą pewnością pomogą wyborze trunku, który trafi w niejeden gust. W specjalnie przygotowanej strefie serwować swoje piwo będzie min. Browar rzemieślniczy Nepomucen, który został założony przez trzech piwowarów domowych: Jacka Domagalskiego oraz braci Piotra i Mariusza Musielaków. Założyciele na potrzeby browaru przebudowali starą piekarnie we wsi Szkaradowo gdzie obecnie mieści się browar. Swoje pierwsze piwa uwarzyli w lutym 2015 roku.

Na szczególna uwagę zasługuje również Browar Witnica, za którego datę powstania uważa się rok 1848. Początki browarnictwa na ziemi lubuskiej sięgają XIV w., kiedy to położona w dolinie Warty maleńka Witnica, a wówczas jeszcze niemiecka wioska Vitz - stała się własnością zakonu cystersów z Mironic. Na mocy posiadanego przywileju braciszkowie gotowali piwo w należących doń włościach. 

Spróbowac będzie możńa równiez piw z Browarów: Koreb, Colberg, Chmiel, Edi, Amber

Piwo

Organizator
Patronat Honorowy
Współorganizacja
Patronat Medialny