alt 

Atrakcje na stoiskach

 Na stoiskach wystawienniczych, tworzących wspólne miasteczko turystyczne targów MARKET TOUR zaprezentują się firmy z branży turystycznej, regiony, gminy i miasta z Polski oraz z zagranicy.

Hiszpania

Wszyscy zainteresowani wakacjami w Hiszpanii będą mieli okazję poznać ją trochę lepiej już w Szczecinie podczas Pikniku nad Odrą. Wystawcą targów turystycznych MARKET TOUR będzie Biuro Radcy ds. Turystyki przy Ambasadzie Hiszpanii, które zaprezentuje atrakcje z regionów takich jak Andaluzja, Galicja, Katalonia, Region Madrytu, Costa Blanca i Benidorm, Wyspy Kanaryjskie, Lanzarote, Fuerteventura i Gran Canaria oraz Murcja.  Będzie można zobaczyć m.in. mistrza serwowania wina jerez - venenciadora, oraz pokazy tańca flamenco w wykonaniu zespołu NOVA GALEGA DE DANZA.

alt

Województwo lubuskie

Na stoisku województwa lubuskiego prezentowana będzie oferta turystyczna regionu, przewodniki, mapy, informatory m.in. o Geoparku Łuk Mużakowa, Parku Krajobrazowym "Łuk Mużakowa", Parku Mużakowskim. Będzie można także spróbować wina regionalnego z winnicy Saint Vincent.

alt

Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek z Dziwnowa prezentował będzie makietę pokazową w skali ogrodowej. Makieta jest przeniesieniem świata rzeczywistego do miniaturowych rozmiarów. W malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Państwa miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. 

alt

TT-Line

Firma TT-Line na swoim stoisku zapewni sporo atrakcji dla dzieci - będzie malowanie twarzy, skakanie przez sznur, bańki mydlane, robienie figurek z balonów. A wszystko to prowadzone w klimacie morskim przez animatorów w strojach piartów. Dla dzieci i dorosłych organizowane także liczne konkursy z nagrodami. Każdego dnia Pikniku nad Odrą odwiedzający będą mieli szansę wygrać rodzinny rejs w obie strony do Szwecji.

Dodatkową atrakcją będzie spotkanie w sobotę 7 maja z reprezentatką Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, szczecinianką Agnieszką Skrzypulec. Spotkanie organizowane jest w ramach kampanii CROSS THE LINE.

alt

Unity Line

Prezentacja ofert, a także zabawy dla dzieci i konkursy dla całej rodziny - takie atrakcje przygotuje na swoim stoisku firma Unity Line. Dzieci będą mogły uczestniczyć w licznych grach oraz w malowaniu buziek, natomiast dorośli będą mieli okazję powalczyć o atrakcyjne nagrody - rodzinne rejsy promami Unity Line.

alt

Powiat strzelecko-drezdenecki

Odwiedzjący targi turystyczne Market Tour będą mieli okazję poznać atrakcje oraz ciekawostki powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Na stoisku dostępne będą przewodniki, książki, foldery, widokówki, mapy turystyczne, informatory o kąpieliskach oraz gadżety promocyjne

alt

Województwo pomorskie

Na stoisku województwa pomorskiego promowana będzie Międzynarodowa Droga Wodna E70, która łączy zachodnią Europę (od belgijskiej Antwerpii i holenderskiego Rotterdamu) z Kłajpedą oraz z systemem drogi wodnej Niemna. Polski odcinek to ponad 700 kilometrów rzek i kanałów. Przebiega przez pięć województw: lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie. Droga E70 należy do najbardziej urozmaiconych i malowniczych szlaków żeglugowych w Polsce. Poczynając od Odry, gdzie spełnia ona standardy międzynarodowych tras żeglugowych wysokich kategorii, poprzez Noteć, gdzie meandruje ona leniwie wśród łąkowych krajobrazów.

Jura Krakowsko-Częstochowska 

Stoisko Związku Gmin Jurajskich prezentować będzie ofertę w rejonu Jury Krakowsko-Częstochowskiej wraz z wydawnictwami poświęconymi Podziemnym Trasom Turystycznym w Polsce.

alt

My Travel

My Travel to największa sieci biur podróży w Polsce. My Travel Szczecin jest 100 biurem, które oferuje wakacje pobytowe, wycieczki objazdowe w najciekawsze miejsca na świecie, a w sezonie zimowym także wyjazdy na narty. W naszej ofercie znajdują się również obozy, kolonie, bilety lotnicze i autokarowe, a także oferty dla grup zorganizowanych.

Piknik nad Odrą to idealne miejsce, aby wyjść naprzeciw i spotkać się z Państwem osobiście, porozmawiać i przedstawić najlepsze oferty, nie tylko do krajów europejskich, ale również i egzotycznych. Jeżeli chcieliby Państwo wyruszyć w niezapomniany rejs, który pozostanie w pamięci na długie lata – to my wybierzemy najlepszą dostosowaną do Państwa oczekiwań wycieczkę.

Na stoisku My Travel Szczecin znajdą Państwo nie tylko oferty wypoczynku, ale również drobne upominki. Ponadto wśród osób, które w dniach 7 - 8 maja br. zarezerwują na stoisku My Travel Szczecin wycieczkę, rozlosujemy nagrody.

Województwo Małopolskie

Województwo małopolskie prezentować będzie informacje o Małopolsce i Krakowie. Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będą małopolskie korale, zaś nagrodą główną spływ kajakowy. Na stoisku obecne będzie także Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, którzy zaprezentują mały prototyp łódki do spływu.

alt

Dolny Śląsk

Z nami spędzicie czas aktywnie - uczestnicząc w warsztatach, których oferta na stoisku Dolnego Śląska będzie bardzo bogata, smacznie - degustując potrawy bazujące na produktach charakterystycznych dla naszego regionu i rytmicznie - do taktów muzyki Me Myself and I.

Tradycyjnie już oprowadzimy Was po naszym regionie używając wirtualnej rzeczywistości. Pozwiedzacie, polecicie szybowcem, spłyniecie pontonem, zrelaksujecie się nad stawami. A wszystko w wygodnym fotelu, za pomocą specjalnych okularów – dostępnych na naszym stoisku. Kto do tego będzie miał odrobinę szczęścia, zostanie obdarowany dolnośląskimi gadżetami, a kto wykaże się w odpowiednim czasie wiedzą o naszym regionie – wygra co cenniejsze trofea z puli dolnośląskich gadżetów.

Zaproponujemy Wam warsztaty – wraz z przedstawicielami Ceramiki Bolesławieckiej pomalujecie porcelanę, ozdobicie metodą stempelkową własne kubki i filiżanki. Przy pomocy fachowców z Huty Julia będziecie natomiast mieli okazję spróbować grawerowania w szkle, zaś pod okiem ekspertki od piękna – Małgorzaty Gromiec stworzycie swoją własną biżuterię z dolnośląskich agatów.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia naszego stoiska będzie również specjalny peryskop, prosto z nowej atrakcji Dolnego Śląska – wrocławskiego Hydropolis, czyli multimedialnego centrum wiedzy o wodzie.

Będą więc podróże w czasie, będą tajemnice i konkursy, które czekają na swoje rozwiązanie. Będzie także klimat i smak. O te dwie ostatnie sprawy zadbają z targowej sceny dolnośląscy artyści: Me, Myself and I zatroszczy się o Wasz nastrój i stworzy niepowtarzalny klimat swoją oryginalną muzyką. Natomiast o smak, zadba nasz kulinarny artysta - Zbigniew Koźlik, szef kuchni we wrocławskim Hotelu Park Plaza. Przygotowane przez niego Smaki Dolnego Śląska będzie można degustować i smakować. A potem już tylko planować swój wypad na Dolny Śląsk.

Gmina Stepnica

Na stoisku Gminy Stepnica będzie można poznać walory regionu. Gmina ufunduje także nagrody do konkursów na scenie - będzie można wygrać vouchery do wypożyczalni sprzętu plażowo-pływającego.

Organizator
Patronat Honorowy
Współorganizacja
Patronat Medialny