alt


Atrakcje na Targach Turystycznych

Na stoiskach wystawienniczych, tworzących wspólne miasteczko turystyczne targów MARKET TOUR zaprezentują się firmy z branży turystycznej, regiony, gminy i miasta z Polski oraz z zagranicy.

 

 

Związek Gmin Jurajskich

alt

Na stoisku dostępne będą materiały promocyjne dotyczące Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Podziemnych tras turystycznych z terenu całej Polski, które zrzesza Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski.

Związek Gmin Jurajskich jest dobrowolnym stowarzyszeniem gmin z województwa małopolskiego i śląskiego, leżących na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Działa od końca 1991r. Założycielami związku było 15 gmin, obecnie do Z.G.J. należy 38 gmin. Są to: Alwernia, Bolesław, Bukowno, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gołcza, Iwanowice, Janów, Jerzmanowice-Przeginia, Kamienica Polska, Klucze, Koziegłowy, Kraków, Kroczyce, Lelów, Łazy, Mstów, Myszków, Niegowa, Ogrodzieniec, Olsztyn, Pilica, Poraj, Poręba, Przyrów, Siewierz, Skała, Sławków, Sułoszowa, Trzebinia, Trzyciąż, Wielka Wieś, Włodowice, Zabierzów, Zawiercie, Zielonki, Żarki, Żarnowiec.

Więcej: www.jura.info.pl

 

 Kortunal - turystyka i przygoda

alt 

  Na stoisku będzie można zobaczyć postaci z obozów fabularnych, rozmaite akcesoria, a także kupić drobne pamiątki oraz rzecz jasna porozmawiać z organizatorami obozów wakacyjnych dla młodzieży.

W ofercie Kortunal są tematyczne obozy wakacyjne:
- Silberberg LARP w wersji dla starszych i młodszych (“Urwis”) uczestników – wyjątkowe w skali kraju obozy fabularne z wielodniową, trwającą non stop fabułą - obozy Przygodowe – nastawione na szeroki przekrój aktywności (zajęcia linowe, survival, stare forty i sztolnie, łucznictwo, jazda konna).

Na stoisku będzie można kupić losy na loterię wakacyjną – każdy los wygrywa mniejszy lub większy upominek (wśród nagród kubeczki, koszulki, zniżki na obozy i wycieczki), a wszystkie losy biorą udział w losowaniu głównej nagrody czyli wyjazdu na wybrany obóz wakacyjny.
Więcej: www.kortunal.com

 
alt  alt 

Projekt “MATUANA” na Dominikanie

alt 

MATUANA w języku pierwotnych mieszkańców Dominikany - Indian Tajnów znaczy mniej więcej tyle co hojny kwiat. Jest to też nazwa polsko-dominikańskiej spółki, która nabyła grunty na Dominikanie. Grunty na wysokiej górze, na której była wioska Tajnów i jak głosi legenda właśnie stąd mieszkańcy  obserwowali przybycie statków Kolumba, gdy przybył odkrywać Amerykę.

Ideą projektu MATUANA jest przywrócenie do życia wioski w formie ekologicznego projektu dla wszystkich tych, którzy w tym jednym z ostatnich nie skażonych rejonów świata, chcieliby za środki porównywalne do działki na Mazurach, mieć na Karaibach skromny wiejski dom z nieprzyzwoicie bogatym ogrodem, własnymi bananami, pomarańczami, papają, orchideami, palmami – tym, czego dusza zapragnie. Wszystko na górze w pięknym widokiem, orzeźwiająca w upały bryzą i kilkanaście minut drogi od licznych plaż Atlantyku. Nie jest to idea wyssana z palca.

Firma IPT Advanced jest polskim wspólnikiem i operatorem dominikańskiej firmy “MATUANA” S.R.L. Prezentować będzie swoją ofertę w ramach Strefy Globtrotera.
Więcej: www.matuana.com

Ośrodek Szkoleniowo- Wypoczynkowy Bażyna, Puszczyk

alt  Ośrodek ma do zaoferowania pakiety na lato, wakacje first minute oraz spływ kajakowy - na zakończenie sezonu. Poza tym,  klasycznie - pakiety na długie weekendy, majówkę, Boże Ciało, Andrzejki itd. Ośrodek posiada bogate zaplecze konferencyjno-szkoleniowe (Puszczyk). Niedawno kompleks przeszedł generalny remont.
Na stoisku oprócz standardowej oferty papierowej (ulotki, foldery) dostępne będą gadżety, długopisy, smycze, znaczki, pocztówki, na TV będą prezentowane galerie zdjęć z ośrodka. W planie przewidziane są także mini degustacje własnych wypieków. 

alt

alt

 Ziemia Międzyrzecka

 alt                                                                                                                            

Na stoisku Ziemi Międzyrzeckiej będzie można poznać niewielkie, ale urokliwe miasto Międzyrzecz.  Niepowtarzalne zabytki, jak Piastowski Zamek wraz z Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, Międzyrzecki Rejon Umocniony – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie czy przepiękne kompleksy leśne, niezmierzone akweny wodne będące rajem dla wędkarzy i żeglarzy – to ich największe, acz nie jedyne bogactwa.

 Zapraszamy do odwiedzenia także największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna. 

Vacansoleil

alt Piknik nad Odrą to idealna okazja, by porozmawiać z konsultantami Vacansoleil na żywo, uzyskać poradę dotyczącą wyboru najlepszego kempingu czy zakwaterowania, które spełni wymagania każdego. Na stoisku nie zabraknie atrakcji: zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać rodzinne wakacje! Każdy otrzyma również kupon rabatowy na wakacyjny pobyt!                 

UWAGA! Na stoisku będzie okazja do zobaczenia prawdziwego namiotu willowego Navajo, z jego pełnym wyposażeniem, od sprzętów kuchennych, przez wygodne łóżka ,  po meble ogrodowe! Przyjdź i przekonaj się dlaczego luksusowy namiot Vacansoleil to jeden z najczęściej wybieranych produktów w ofercie!

alt

Powiat strzelecko - drezdenecki

alt Powiat strzelecko - drezdenecki, położony w północno - wschodniej części województwa lubuskiego, nad rzekami: Notecią i Drawą, graniczy z sześcioma powiatami: choszczeńskim, wałeckim, myśliborskim, czarnkowsko - trzcianeckim, międzychodzkim i gorzowskim. Siedzibą powiatu jest miasto Strzelce Krajeńskie, które rolę miasta powiatowego pełniło już wcześniej, od XIV wieku aż do roku 1975. Powiat strzelecko - drezdenecki zajmuje obszar 1248 km2. Obejmuje pięć jednostek samorządu terytorialnego: gminy miejsko – wiejskie: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko, Dobiegniew oraz gminy wiejskie: Stare Kurowo i Zwierzyn. Obecnie powiat zamieszkuje 50 372 mieszkańców, z czego 26 520 osób mieszka na terenach wiejskich, co stanowi 52,6 %. Obszar ten zachwyca nas swoją bogatą lesistością i atrakcyjnością krajobrazu. Liczne czyste jeziora, rzeki, cisza lasów, przerywana śpiewem ptaków i przemykającą zwierzyną, powoduje, że jesteśmy wielką atrakcją dla coraz większej rzeszy turystów. Zapewniamy wiele miejsc do wypoczynku, biwakowania, pieszych czy rowerowych wycieczek.                         

Warunki naturalne sprzyjają głównie różnorakim formom aktywnego wypoczynku: grzybobraniu, łowiectwu, wędkowaniu, uprawianiu sportów wodnych. Dużym atutem turystycznym jest nieskażone przemysłem środowisko przyrodnicze. Piękną urodę powiatu zawdzięczamy Puszczy Noteckiej, Dolinie Noteci, Barlinecko - Gorzowskiemu Parkowi Krajobrazowemu, Drawieńskiemu Parkowi Narodowemu oraz licznym rezerwatom leśnym i krajobrazowym.  Wodne szlaki turystyczne to rzeka Nowa i Stara Noteć oraz słynna ze spływów kajakowych Drawa, po której płynął nasz niezapomniany Papież Jan Paweł II. Wzdłuż rzek Drawy i Noteci organizowane są spływy kajakowe. Liczne przesmyki łączące jeziora umożliwiają sprawne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi akwenami. W obrębie jezior usytuowane są ośrodki wypoczynkowe, spełniające funkcje rekreacyjno - sportowe. Turyści mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, rowerów i kajaków. Dobrze rozbudowana sieć dróg umożliwia sprawne przemieszczanie się turystom zmotoryzowanym, a dla tych lubiących piesze, czy rowerowe wycieczki udostępniamy szereg wyznaczonych tras.


ZABYTKI I ATRAKCJE POWIATU STRZELECKO-DREZDENECKIEGO:
•    Zespół średniowiecznych fortyfikacji miejskich w Strzelcach Kraj
•    Kościół kolegiacki p.w. Matki Bożej Różańcowej w Strzelcach Kraj.
•    Ratusz w Strzelcach Kraj.
•    Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej w Drezdenku
•    Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku
•    Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej w Drezdenku
•    Zespół Pałacowy w Mierzęcinie
•    Muzeum Woldenberczyków Oflag IIC w Dobiegniewie
•    Kościół pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie
•    Elektrownia wodna „Kamienna” w Głusku
•    Hodowla Danieli w Pławinie

alt

alt

 

 

Organizator
Patronat Honorowy
Współorganizacja
Patronat Medialny